Светски дан детета

Поводом обележавања Светског дана детета (20. новембра), организовали смо низ активности ради подсећања на дечја права.

Наше стручне сараднице, педагог и библиотекар, у сарадњи са учитељицама и ученицима нижих разреда реализовале су радионицу под називом „Буквар дечјих права“. Радионица је осмишљена тако да се деца упознају са својим правима кроз илустрације и стихове Љубивоја Ршумовића из истоимене књиге која језиком детета обрађује Конвенцију о правима детета УН.

Ученици виших разреда на часовима грађанског васпитања подсетили су се на дечја права и обавезе и креирали плакате на којима су дечја права приказана кроз стихове и илустрације.

Светски дан детета установљен je 1954. године од стране Генералне скупштине Уједињених нација са циљем да се скрене пажња јавности на живот деце у друштву и одговорност друштва према деци и њиховом одрастању и школовању. Овај дан промовише међусобну интеракцију и разумевање међу децом и добробит деце у свету.