ИНСТРУКЦИЈЕ ЗА РОДИТЕЉЕ У ВЕЗИ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

Драги родитељи, обавештавамо вас да ће се у понедељак, 28. новембра у 12:45 часова одржати родитељски састанак за родитеље ученика осмог разреда на ком ће педагог и одељењски старешина презентовати нови начин пријаве ученика за полагање завршног испита преко јавног портала Моја средња школа.

За све ученике који завршавају осми разред у школској 2022/23. години потребно је извршити пријаву за завршни испит. Родитељи, односно законски заступници ученика, могу извршити пријаву преко портала Моја средња школа.

Моја средња школа је специјализовани портал посвећен завршном испиту, пријемном испиту, као и упису ученика у средњу школу, чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или организација локалне самоуправе.

Све информације за коришћење портала можете пронаћи на порталу у делу „Документа“ – „Упутство за коришћење портала“.

У оквиру упутства наћи ћете све потребне информације које су вам неопходне за пријаву (логовање) на портал, као и информације за поступак пријаве ученика за завршни испит. Поред тога, у упутству су дате и остале информације које се односе на реализацију завршног испита и уписа ученика у средње школе.

У овој фази коришћења портала, пријаву за завршни испит могуће је урадити искључиво корисничким именом и лозинком коју користите за пријаву на портал есДневник. Пријаву за завршни испит, осим преко портала Моја средња школа, можете урадити и директно у школи, попуњавањем одговарајућег обрасца.

Пријава ученика за завршни испит почиње у четвртак 01.12.2022. године, а рок за пријаву ученика је петак 30.12.2022. године.