Шта треба да знаш о пубертету

У оквиру плана здравственог васпитања ученика, у нашој школи се већ годинама уназад спроводи Аlways школски едукативни програм ,,Шта треба да знаш о пубертету“, одобрен од стране Завода за унапређивање образовања и васпитања.

Ученице 5. и 6. разреда данас су имале прилику да се упознају са психофизичким променама које настају током пубертета, да продубе стечена знања о овој теми и добију одговоре на сва питања и дилеме.

На начин прилагођен узрасту девојчица, разговарале смо о пубертету, физичким и емоционалним променама у пубертету, женској анатомији и физиологији, личној хигијени и неги у пубертету.

Захваљујемо реализатору програма Миљани Стајин, која је одговарала на питања девојчица и одржала врло занимљиво предавање које ће сигурно остати у памћењу девојчица. Радујемо се будућој сарадњи!