САРАДЊА СА ЦРВЕНИМ КРСТОМ

Септембар је месец безбедности деце у саобраћају и тим поводом три волонтерке и две сараднице Црвеног крста одржале су радионицу за ученике првог разреда у просторијама продуженог боравка.

Ученици су научили песмицу и разговарали о правилима у саобраћају. Такође, добили су пригодне материјале (распореде часова са подсетницима на правила понашања у саобраћају, светлеће наруквице ради повећања видљивости деце у саобраћају и др.).

Повод посете била је и реализација активности поводом „Месеца солидарности“ који се обележава почев од 2008. године на основу закључка Управног одбора Црвеног крста Србије у периоду од 14. септембра до 17. октобра. Суграђани су овим поводом донирали школску опрему, гардеробу, прибор и сл. које Црвени крст у оквиру својих активности прослеђује школама са циљем помоћи деци који долазе из социјално угрожених средина.