Предавање о наркоманији

Представница Одсека за промоцију здравља Завода за јавно здравље Панчева, Јелена Крстић, одржала је 21.12.2023. важно предавање о наркоманији за ученике 7. и 8. разреда наше школе. Њено предавање обухватило је различите аспекте употребе психоактивних супстанци, са посебним акцентом на опасности и штетност које оне могу изазвати на здравље.

Одлично је што су ученици имали прилику да разговарају о законским регулативама које се односе на употребу психоактивних супстанци. Разумевање шта се сматра под тим термином и како законске норме уређују ову област важно је за избегавање несвесне употребе штетних супстанци.

Исто тако, обрађивање опасности од болести зависности и штетности психоактивних супстанци по здравље има изузетан значај. Свест о штетним последицама употребе марихуане, стероида, инхаланата и сличних супстанци по физичко и психичко здравље одвраћа ученике од њиховог коришћења.