Посета Народном музеју

Ученици 2, 3. и 4. разреда 11.04.2024. године са својим учитељицама посетили су Народни музеј Панчево где су се упознали са тајнама рестаурације старог намештаја, у организацији атељеа „Политура“. Организацију радионице омогућило је Министарство унутрашње и спољне трговине РС у оквиру пројекта очувања и развоја традиционалних  и уметничких заната.

Циљ ове радионице је развијање свести млађих генерација о важности очувања културног блага и традициoналних и уметничких заната. У кратком излагању од 30 минута, кроз примере нерестаурираног и рестаурираног намештаја, материјала и техника које су се користиле при изради, а које данас користимо при рестаурацији, ученици су упознати са свим изазовима и задовољствима које овај занат даје.