Активна прослава јубилеја школе

Понедељак, 29. фебруар, био је посвећен друштвеним играма.

Уторак, 1. март, био је спортски дан. Организовани су кошаркашки и одбојкашки турнир, као и такмичење ученика у спретности- полигон.

У среду, 2. марта, школу је посетио познати књижевник Васа Павковић који је некада био ученик ове школе. Ученици су сазнали нешто о детињству, одрастању, критиковању романа, односу према стрипу и писању Васе Павковића.Сазнали су ко су били најстрожи, а ко најзанимљивији наставници у Брациној школи пре педесет година. Књижевник је саслушао ауторске радове талентованих ученика и дао свој стручни коментар. Тог дана писац се подсетио неких тренутака из младости, а ђаци и наставници су уживали у пријатном дружењу.

Трећи март био је резервисан за квиз знања где су ученици показали шта знају кроз асоцијације, пантомиму и слагалицу.

Четвртог марта одржана је приредба са разноврсним садржајем. Било је ту и песме, и игре, и рецитовања, и глуме, и ауторских радова.

Програм је завршен пријатељском одбојкашком утакмицом између ученика, родитеља и наставника. За крај је уприличена изложба ручних радова који су настали као резултат залагања ученика на многобројним креативним радионицама.

Књижевник и књижевник критичар Васа Павковић у разговору са ученицима.
Књижевник и књижевни критичар Васа Павковић у разговору са ученицима.