УПИС ПРВАКА

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ/СТАРАТЕЉИ БУДУЋИХ ПРВАКА
У АПРИЛУ ПОЧИЊЕ УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
ШКОЛСКЕ 2022/2023. ГОДИНЕ.

Упис ученика у први разред основне школе за школску 2022/2023. годину обавезан је за сву децу рођену од 01. марта 2015. до 28. фебруара 2016. године.

У први разред основне школе уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година. Ако дете старије од седам и по година због болести или других разлога није уписано, може да се упише на основу претходне провере знања.

Ученици имају могућност коришћења продуженог боравка у првом и другом разреду.

Евидентирање деце за упис и тестирање, то јест провера спремности деце за полазак у школу реализује се у периоду од 01.04.2022. до 31.05.2022. године у нашој школи.

Тестирање деце и проверу спремности за полазак у школу врши педагог школе.

Од 21.03.2022. године, на Порталу еУправа доступна je услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање (омогућиће вам да једним доласком у школу завршите све активности у вези са уписом детета у школу).
Апликација ће вам бити доступна до 31.05.2022. године.
Уколико не можете или не желите да закажете термин електронским путем, можете се јавити школи како би овлашћено лице то урадило уместо вас, позивом на 013/2345071.
За све информације можете да нам се обратите на горе наведени број телефона, као и на и-мејл адресу: osbraca@mts.rs

ДРАГИ БУДУЋИ ПРВАЦИ,

УНАПРЕД СЕ РАДУЈЕМО ОСМЕСИМА КОЈИМА