Светски дан особа са Дауновим синдромом

Поводом обележавања Светског дана особа са Дауновим синдромом, логопед из тима додатне подршке у основним школама, Невена Зиндовић, организовала је за наше ученике креативну радионицу.

Ученици су имали прилике да се упознају са особинама особа које имају Даунов синдром (како изгледају, која су њихова интересовања, итд). Ученицима је посебно било занимљиво то што се на овај дан обувају различите чарапе, па су том приликом бојили папирне чарапе различитим бојама, затим секли и качили на сатенску траку коју су закачили свако на свој папир. Подстакнути разговором о деци са Дауновим синдромом, пожелели су и написали различите поруке за њих.

Радионица је била едукативна и веома занимљива деци. На крају су се сви осећали испуњено и радосно јер су посветили дивне поруке особама које имају Даунов синдром.

Светски дан особа са Дауновим синдромом обележава се 21. марта у циљу пружања подршке особама са Дауновим синдромом и побољшањa њиховог положаја и квалитета живота.