ПРОСЛАВА ДАНА ШКОЛЕ

Као и сваке године, 6. марта прославили смо рођендан наше школе. Ученици су се озбиљно припремали и показали своју креативност и таленат.

Најмлађи гости из вртића „Невен“ и „Сунце“ су  се представили кроз занимљиве рецитације и игре.

Ученици нижих разреда припремили су занимљиве рецитације о школи и ауторске песме, а публика је уживала и гледајући духовите скечеве: „Свађа цифара“, „Фатално глупа глава“ и „Рецепт“.

Ученици виших разреда су извели традиционални плес са југа Италије, „Тarantella Napoletana“,одломак из представе „Избирачица“, песме група „Ван Гог“ и „Партибрејкерси“. Приредба је завршена хорском песмом „Нек свуд љубав сја“.

Обележавање Дана школе  наставило се и наредних дана. Уторак је био посвећен књижевности, а специјални гост била је песникиња Ружица Томић.

У среду организовани су кошаркашки и одбојкашки турнир, као и такмичење ученика у спретности. Традиционално је одиграна пријатељска одбојкашка утакмица између ученика и наставника.  После неизвесног меча  победу је однела екипа наставника.

За завршетак свечане недеље били су предвиђени квиз и друштвене  игре.