ПОСЕТА САЈМУ КЊИГА

Након две године паузе због епидемиолошке ситуације, од 23. до 30. октобра ове године одржан је 65. Међународни сајам књига у Београду.

Ученици виших разреда наше школе, у пратњи наставнице италијанског језика Иване Филиповић и наставнице српског језика Христине Пешић, посетили су 26. октобра ову дуго ишчекивану манифестацију и провели дивне тренутке уживајући у чарима света књиге.

Овом приликом наши ђаци су се упознали са великим бројем нових издања најзначајнијих домаћих и страних писаца. Посебну пажњу привукао је штанд Министарства унутрашњих послова Србије, на коме су наши ученици практично учествовали у различитим активностима и промоцијама.

Посета овогодишњем Сајму књига, поред сусрета са познатим писцима и јавним личностима, била је и одлична прилика да се обнове библиотеке различитим насловима.

И на крају, овај важан књижевни и културни догађај био је повод за још једно пријатно дружење ученика и наставника наше школе.