Заједно и безбедно кроз детињство

У оквиру пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“, ученици 5. и 8. разреда наше школе присуствовали су предавањима које су организовали представници полиције на тему „Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном окружењу“. Ова едукативна предавања имала су за циљ да подигну свест код ученика о важности превенције различитих облика насиља.

Током предавања, ученици су дискутовали о ризичним ситуацијама које могу доживети како у школи и на путу од куће до школе, тако и у онлајн свету. Присутни су разматрали начине реаговања на вршњачко насиље, као и како могу заштитити себе и друге. Посебна пажња посвећена је опасностима које вребају на интернету, као и важности препознавања и пријављивања насилних ситуација.

Представници полиције указали су на важност сарадње са одраслима – родитељима, наставницима и надлежним службама, као и на то коме се ученици могу обратити у случају потребе. Овакве активности представљају значајан корак у едукацији младих о безбедности и унапређењу њихових вештина за решавање конфликата.

Овим предавањем ученици су стекли важна знања и алате који ће им помоћи да се изборе са изазовима вршњачког насиља и изграде здраве односе са својим вршњацима у сваком окружењу.