Трка за срећније детињство

У Градском парку одржана је традиционална манифестација Црвеног крста под називом „Трка за срећније детињство“. Ова хуманитарна акција окупила је бројне ученике и грађане који су подржали прикупљање средстава за обезбеђивање ужина деци из социјално угрожених породица, промовишући вредности емпатије, солидарности и заједништва.

У оквиру обележавања Дечије недеље, ученици 4. разреда наше школе, у пратњи своје учитељице Оливере Воденичар и мајке једног од ученика, Вање Дрљача, учествовали су у овој значајној манифестацији. Циљ трке био је прикупљање средстава кроз куповину стартних бројева по симболичној цени од 100 динара, како би се помогло обезбеђивање ужина деци из социјално угрожених породица.

Поред трчања, сви такмичари добили су симболичне поклоне, укључујући и колачиће припремљене од стране другара из кафића и радног центра „Звуци срца“. Ова манифестација пружила је нашим ученицима непроцењиву лекцију о заједништву и подршци онима којима је помоћ потребна.

Учесници су се вратили уморни, али срећни, с новим искуствима и лепим успоменама. Прикупљена средства биће прослеђена школама које су учествовале, у складу са њиховим потребама, у оквиру акције Црвеног крста „Да заједно ужинамо“.

Наша школа поносна је на све ученике који су учествовали и показали велику срдачност и солидарност!

У репортажи ТВ Панчева, која је пратила овај догађај, своје утиске су поделиле и наша учитељица Оливера Воденичар и ученица Ељита која је учествовала у трци.