Историјат школе

Одлуком СО Панчево из 1961. године, између насеља Топола и Војловица изграђена је Основна школа „Борисав Петров Браца“. У том периоду, школа је имала 1200 ученика. Већ 1963. године, уз школску зграду дограђени су боравак и сала за физичко васпитање. Фискултурна сала је данас једна од најлепших и најопремљенијих у граду.

Наша школа је разноврсна заједница која се труди да пружи најбоље могуће образовање сваком ученику. Близина школе до комплекса Хемијске индустрије Панчево привукла је становништво различитих социјалних статуса, што нашу школу чини јединственом.

Безбедност ученика је на првом месту. Школа има домара, обезбеђење и школског полицајца, а редовно дежурство наставника додатно доприноси сигурности ученика током боравка у школи.

Школа је поносна на своју историју и континуирано ради на унапређењу услова за образовање и васпитање. Током 60-их и 70-их година прошлог века, школа је имала највећи број ученика – чак 1300. Иако се број ученика смањио крајем 80-их година, школа је остала посвећена пружању квалитетног образовања.

Упркос изазовима, школа је успела да изгради снажну образовну средину, са фокусом на подршци и унапређењу знања свих ученика. Својом посвећеношћу и радом, наставници и особље школе обезбеђују да време проведено у школи буде испуњено радошћу и учењем.

Школа данас успешно функционише у сарадњи са Стоматолошким факултетом Панчево. Од 2002. године, ученици школе користе приземље, а студенти факултета користе спрат, што је пример успешне сарадње две образовне установе.