„Лепа реч и гвоздена врата отвара“

Дана 18.10.2024. године, у разреду 6-1, одржана је радионица под називом „Лепа реч и гвоздена врата отвара“, коју су водили педагог Саша Живојновић и наставница српског језика Христина Пешић. Циљ радионице био је да се ученицима укаже на значај љубазне комуникације и уважавања других, као и на позитиван утицај лепих речи у свакодневном животу.

Ученици су делили своја размишљања и примере из личног искуства о томе како им је љубазност помогла у различитим ситуацијама. Након тога су кроз глуму оживели свакодневне сценарије, закључујући да су љубазне речи могле позитивно утицати на исход.

Затим смо у кругу размењивали комплименте, чиме смо развијали вештину позитивног изражавања и истраживали како лепе речи које упућујемо једни другима утичу на наша осећања.

Радионица је завршена дискусијом о томе како ученици могу применити стечена знања у свакодневном животу, а добили су и задатак да воде „Дневник љубазности“ у коме ће бележити ситуације у којима су користили лепе речи.

Ова радионица је значајно допринела развоју свести о важности љубазности и позитивне комуникације, а ученици су изразили задовољство и радост у учешћу.