Игре без интернета

На Спортском центру „Младост“ у Панчеву, у суботу 1. јуна, одржана је прва манифестација „Игре без интернета“. Циљ ове манифестације је био да се деца одвоје од савремене технологије и проведу време на свежем ваздуху, уживајући у разним спортским активностима, што значајно доприноси њиховом здрављу и општем благостању.

Ученици 5. и 6. разреда наше школе, предвођени наставником физичког и здравственог васпитања Владимиром Вемићем, активно су учествовали у догађају. Они су имали прилику да се такмиче и друже са вршњацима из још 11 основних школа из Панчева.

Такмичења су се одвијала у разним спортским дисциплинама: надвлачење конопца, скакање у џаку, трке са препрекама, кошарка, атлетика и игра између две ватре. Поред тога, деца су се опробала и у брзом једењу кремпита, игри са кликерима и школици.

Организатори манифестације, Туристичка организација Панчево, удружење Од гола до гола и Град Панчево, обезбедили су пехаре и захвалнице за све учеснике, као и пена парти као право освежење након такмичарског дана.