Дружење са полицајцима и ватрогасцима у Народној башти

У четвртак, 10. октобра 2024. године, ученици првог разреда наше школе, предвођени учитељицом Љиљаном Лазаревић, имали су прилику да учествују на тактичко-техничком збору у Народној башти у Панчеву. Овај догађај је организован поводом Дечје недеље, а окупио је преко 800 деце предшколског и школског узраста.

Малишани су се дружили са полицајцима опште надлежности, саобраћајне полиције, као и са ватрогасно-спасилачким батаљоном. Том приликом су упознали опрему коју користе униформисана лица, испробали шлемове, штитове и погледали изблиза полицијска и ватрогасна возила. Поред тога, деца су учествовала у креативним радионицама цртања и бојења, где су на забаван начин приказали своју машту.

Циљ догађаја био је да се деци приближи рад полиције и ватрогасаца, као и да се скрене пажња на важност заштите дечјих права и безбедности. Наши ученици су уживали у овом незаборавном искуству, пуни нових сазнања и утисака, те су кући понели поруку да је полицајац увек ту да им помогне.