Дечја недеља

У периоду од 4. до 10. октобра 2021. године обележили смо Дечју недељу.

И ове године почетак октобра је прави тренутак да деца буду срећна и заштићена, да живе у здравом и сигурном окружењу.

Дечја недеља се ове године обележава под слоганом „Дете је дете, да га волите и разумете“, а инспирација су стихови нашег познатог песника Љубивоја Ршумовића.

Наша школа је, као и сваке године, ову манифестацију обележила разним активностима: уређивали смо школски хол, садили тује и бринули о засађеном дрвету, писали песму на тему слогана, цртали оно што нас чини срећним, дружили се, организовали спортске активности.

Због актуелне епидемиолошке ситуације број учесника био је ограничен, а поштовале су се и мере физичке дистанце и остале препоруке.

Наше активности одвијале су се по следећем распореду:

Понедељак (4.10.2021) – свако одељење од првог до осмог разреда  са својим старешином је посадило дрво;

Уторак (5. 10.2021) – организована је ликовна радионица , а тема је била слоган „Дете је дете, да га волите и разумете“;

Среда (6.10.2021) – спортски дан;

Четвртак (7.10.2021) – литерарни дан (писање песме на тему слогана манифестације):

Петак (8.10.2021) – радионица o дечјим правима у оквиру грађанског васпитања; игре у природи; гледање видео материјала о правима деце и разговор на ту тему.

Видимо се следећег октобра!