ДЕЧЈА НЕДЕЉА

Наша школа, као и сваке годеине, придружила се традиционалном обележавању Дечје недеље.

Овогодишњи слоган манифестације био је Моје је право да живим срећно и здраво – за одрстање без насиља. Овом приликом скренута је пажња на проблем насиља над децом, а све са жељом да се заштити свако дете у нашем друштву.

Ученици виших разреда и њихови наставници организовали су велики број разноврсних активности према следећем распореду:

Понедељак, 1. октобар – ИЗЛОЖБА ДЕЧЈИХ РАДОВА

Уприличена је у холу наше школе, где су заинтересовани могли да погледају најбоље ученичке радове.

Уторак, 2. октобар – КЊИЖЕВНИ ДАН

Ученици су гледајући филм могли да сазнају нешто о лику и делу нашег великог песника Лазе Костића. Грчки богови били су тема радионице која је, такође, одржана у оквиру књижевног дана.

Среда, 3. октобар – ДЕЧЈА ПРАВА

Предавање на ову тему одржано је у оквиру наставе грађанског васпитања.

Четвртак, 4. октобар – КВИЗ ЗНАЊА

Ученици 8-1 и 8-2 такмичили су се у следећим играма:

• Шта знам
  • Скеч или виц
  • Лимбо-денс
  • Асоцијације

Победила је екипа 8-2

Петак, 5. октобар – СПОРТСКИ ДАН

Одрђан је турнир у малом фудбалу. Победили су ученици 7. разреда, а резултат финалног меча био је 1:0.